80 Yaşındaki Biden’ın Yaşının Meşru Bir Endişe Olduğunu Söyleyen Hillary Clinton, 89 Yaşındaki Feinstein’ın Dem Yargıçlarını Onaylamak İçin Kalması Gerektiğini Söyledi

Eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Senatör Dianne Feinstein’ın tavsiye etmesini önerdi. Olumsuz yaşı ve sağlık durumunun kötü olması nedeniyle istifa etti çünkü Demokratların Başkan Biden’ın yargı adaylarını onaylamak için onu desteklemeye devam etmesi gerekiyor.

Clinton’un temelde olay örgüsünü taklit eden yorumları Bernie’de hafta sonuTime.com muhabiri Charlotte Alter ile bir röportaj sırasında geldi.

Alter, 1969’dan beri siyasetçi olan ve zona nedeniyle hastaneye kaldırıldığından beri onlarca Senato oylamasını kaçıran Feinstein’ı sordu. Koridorun her iki tarafındaki çok sayıda milletvekili istifasını istiyor. Clinton aynı fikirde değil, ancak yalnızca siyasi nedenlerle.

“İşte ikilem: Cumhuriyetçiler, emekli olursa Yargı Komitesine başka birini eklemeyi kabul etmeyecekler,” diye açıkladı. “Sahip olduğumuz en önemli devam eden yükümlülüklerden biri olan yargıçların onayını alacaksak, o zaman onun koltuğunu boş bırakmayı göze alamayız.”

Clinton devam etti, “Bütün bu insanlar onu emekli olmaya zorluyor: tamam, o zaman artık yargıç yok mu? Bunun iyi bir değiş tokuş olduğunu düşünmüyorum.”

İLGİLİ: Demokratlar, Dianne Feinstein’ı İstifaya Çağırdı, Ancak 89 Yaşındaki, Yerine “Geçici Olarak” Değiştirilmek İstiyor

Clinton: Feinstein’a ihtiyacımız var

Okurlarımızdan emin değilim, ancak Clinton’ın sırf yargıçların onayını almak için sağlığından bağımsız olarak Feinstein’ı Senato’da desteklemeye devam etmek istemesi bana kesinlikle dehşet verici geliyor. Ama sonra, o sınırda ruhsuz bir cadı.

California Senatörü için işler ne kadar kötü? Bunu söylemek zor.

Şimdi, personelin aktif olarak “tekerlekli sandalyesini muhabirlerden saklamaya” çalıştığını ve hatta “onunla basın teşkilatı arasında bir insan bariyeri” oluşturacak kadar ileri gittiğini gösteren raporlar ortaya çıktı.

Neden onu basından saklıyorlar? Çünkü Hillary Clinton’ın yargıçları onaylamaya ve oy vermeye devam etmek istediği kadının, üç aydır Senato’da bulunmadığını bile hatırlamadığı bildirildi.

Feinstein, epey bir süre gittikten sonra bir Los Angeles Times muhabirine “Gitmedim,” dedi. “Yapmalısın… Ben gitmedim. Çalışıyordum.”

“Evden mi çalışıyorsun yani?” muhabir sordu.

“Hayır, burada bulundum. Oy kullanıyordum. Lütfen bilin ya da bilmeyin,” diye devam etti Feinstein.

İLGİLİ: Hillary Clinton, Trump’ın 2020 Seçimlerinde ‘Hile Yaptığını’ İddia Ediyor, 2024’te Kazanırsa ‘Demokrasinin Sonunu’ Tahmin Ediyor

Clinton, Biden’ın Yaşını Sorguluyor

İşin garibi, Clinton 89 yaşındaki Dianne Feinstein’ın Senato’da çalışmaya devam etmesine izin vermekten son derece memnun olsa da, yakın zamanda Başkan Biden’ın yaşı (neredeyse on yıl daha genç) hakkındaki endişelerin meşru olduğunu söyledi.

Eski First Lady, “Bu herkesi endişelendiriyor” dedi. “Daha önce devrilen ve çok daha genç olan başkanlarımız oldu ve insanlar kalp çarpıntısına girmedi.”

“Ama yaşı bir sorun ve insanların bunu düşünmeye hakkı var.”

2030 yılına kadar Biden, Feinstein’ın bugün olduğundan daha genç olacak.

Ayrıca Time ile yaptığı röportajda Clinton, eski Başkan Donald Trump’ın daha çok bir tarikat lideri olduğunu belirtti ve bir Başkan olarak meşruiyetini küçümsedi.

“Onu eski bir cumhurbaşkanı veya hatta bir cumhurbaşkanı adayı olarak değil, bir tarikat lideri olarak düşünmelisiniz” dedi. “Cumhuriyetçi Parti’nin önemli bir bölümünü elinde tutuyor.”

Clinton, “Muhtemelen yeniden Cumhuriyetçi aday olacak … Ve yine Joe Biden tarafından mağlup edilecek,” tahmininde bulundu.

The Political Insider’ın bu hafta başlarında araştırdığı gibi, Clinton, Trump’ın 2020 seçimlerini çalmak için “hileli bir oyun” oynadığını iddia etti ve 2024’te kendisi için bir zaferin “demokrasinin sonu” olacağını tahmin etti.

Şimdi güvendiğiniz kaynaklara destek olma ve paylaşma zamanı.

The Political Insider, Feedspot’un “En İyi 100 Siyasi Blog ve Web Sitesi” sıralamasında 3. sırada yer alıyor.

80 Yaşındaki Biden’ın Yaşının Meşru Bir Endişe Olduğunu Söyleyen Hillary Clinton’ın, 89 Yaşındaki Feinstein’ın Dem Yargıçlarını Onaylamak İçin Kalması Gerektiğini Söylediği yazısı ilk olarak The Political Insider’da çıktı.

Read Also :

Sports