AŞAĞILAYICI video görüntüleri, Vladimir Putin’in Flop Gun pilotlarından ikisinin Rusya içindeki bir hedefi bombaladığını ve kaybolduğunu gösteriyor.

Rusya’nın en gelişmiş kara taarruz jetleri olan Su-34 çifti, bir sınır kontrol noktasını “işgal ettikten” sonra ayak takımı isyancılara saldırmak için alçaktan uçtu.

twitter

Bir Rus Su-34 jetinin Belgorod bölgesindeki bir sınır kontrol noktasının üzerine 100 fitten alçalırken ve bombalar attığı görülüyor.[/caption]

twitter

İkinci bir jet, beyaz çekme oluklarıyla görülen iki bombanın yanı sıra işaret fişeği tuzakları da fırlattı.[/caption]

twitter

Görünüşe göre 500 kg’lık bombalar hedefin dışına düştü ve bir alanda patladı.[/caption]

Görünüşe göre Putin’in pilotları hava savunma füzelerinden o kadar korkmuşlardı ki, Rusya topraklarında olmalarına rağmen çatıların hemen üzerinden uçtular.

Ve jetlerden birinin, ısı güdümlü roketlere karşı savunma yapmak için yem fişekleri saldığı görülüyor.

Video, yaklaşık 100 fit yükseklikten toplam dört yüksek patlayıcı bomba attıklarını gösteriyor.

Yere çarpmadan önce çekme oluklarıyla yavaşlatıldılar, ardından saniyeler sonra zamanlayıcı fitilleriyle patladılar.

Ancak patlamalar, Rusya’nın kendi Grayvoron kontrol noktasındaki bir idari bina olan görünürdeki hedeften biraz uzağa isabet etti.

The Drive’ın bildirdiğine göre, kullanılan bombaların yarım tonluk patlayıcı savaş başlıklarına sahip FAB-500Sh sığınak avcıları olduğuna inanılıyordu.

Başarısız olan bombalama operasyonu, Rusya’nın bu hafta başlarında Belgorod bölgesinde küçük düşürücü bir saldırı gerçekleştirmesinin ardından başvurduğu umutsuz önlemlerin bir işareti olarak görüldü.

Düzinelerce Putin karşıtı Rus milisi, en az bir zırhlı araç ve ABD yapımı Humvee’lerle Ukrayna sınırını aştı.

Gönüllüler, Putin rejiminden “özgürlük” getirme sözü vererek bayrak sallayıp fotoğraf çektirirken kontrol noktasının yakınındaki en az dokuz köy boşaltıldı.

Uçak ve ağır toplarla birlikte binlerce asker, onları alt etmek için konuşlandırıldı.

Bunu Ukrayna ordusu tarafından “terör saldırısı” olarak nitelendiren Rusya, 70 isyancıyı öldürdüğünü ve geri kalanını sınırın ötesine sürdüğünü iddia etti.

Ancak iki günden fazla süren çatışmalardan sonra, gönüllülerden bazıları hala Rusya’nın içinden videolar yayınlıyordu ve bu Kremlin için büyük bir utanç kaynağıydı.

Ukrayna, saldırının arkasında kendisinin olduğunu yalanladı ve olaya karışanların hepsinin Rus uyruklu olduğunu söyledi.

Bombalı saldırının görüntüleri, bugün Ukrayna’nın Rus işgali altındaki bölgelerinin ateşe verilmesinden saatler sonra ortaya çıktı.

Ukrayna’nın güneyindeki Berdyansk’ta bir silah deposunda, iddiaya göre İngiliz Storm Shadow seyir füzesinden kaynaklanan büyük bir patlama meydana geldi.

Anakara Rusya’nın Krasnodar bölgesinde de patlama sesleri duyuldu ve Rusya, Morozovsk hava üssünün yakınındaki Rostov bölgesinde bir füze düşürdüğünü söyledi.

Rusya’nın bir zamanların kudretli hava kuvvetleri, işgalin geçen yıl başlamasından bu yana bir dizi sıkıntı yaşadı.

Nisan ayında başka bir Su-34 pilotu yanlışlıkla Belgorod şehrine bir bomba attı.

Bir sokakta 70 fitlik bir krater patlattı ve yakındaki apartmanların içini boşalttı, ancak mucizevi bir şekilde kimse ölmedi.

Yetkililer “havacılık mühimmatında anormal bir düşüş meydana geldiğini” kabul ettiler – yani 500 kg’lık bir bomba rayından düştü.

Geçen Ekim ayında, Krasnodar bölgesindeki Yeysk’te bir Su-34 tipi uçağın bir apartmana çarpması sonucu 15 kişi hayatını kaybetmişti.

Geliştirilmesi onlarca yılını almış olan Su-34, iddia edilen ileri teknolojisi nedeniyle Rusya tarafından övgüyle karşılanıyor.

Her birinin maliyeti 36 milyon dolar.

Ancak pilotların yollarını bulmak için ön panele bantlanmış mağazadan satın alınan Garmin uydu navigasyonlarına güvendiği ortaya çıktığında hava kuvvetleri alay konusu oldu.

İki kişilik Su-34’ler, Rusya’nın “cephe bombardıman uçağı” olarak görülüyor ve Ukrayna savaşında yaygın olarak kullanılıyor.

Ancak analistler, tüm filonun en az onda birinin geçen yıl kaybolduğunu düşünüyor.

Mart ayında ABD’ye ait bir Reaper insansız hava aracının Karadeniz üzerinde düşürülmesinin ardından Rusya’nın hava kuvvetlerinin de yüzü kızarmıştı.

Yerleşik görüntüler, bir çift Su-27 savaş uçağının drone’u agresif bir şekilde vızıldattığını ve kameraları kör etmek için üzerine yakıt döktüğünü gösterdi.

Daha sonra bir jet pervaneye çarptı – uzmanlar, yaklaşımını yanlış değerlendiren pilotun hatası olduğunu söylüyor.

Telaşa rağmen, olaya karışan her iki Rus havacıya da madalya verildi.

Rusya'daki sınır kontrol noktasından geçen bir tank filme alındı.
Rusya, Putin karşıtı milislerin zırhlı bir araçla baskın yapması sonrasında kendi kontrol noktasını bombaladı.
Askerleri ve zırhlı araçlarını gösteren sosyal medya videoları ortaya çıktı
İsyancılar Rusya içinde provokatif sosyal medya videoları için poz verdi
Su-34 mühimmatını hedefine ulaşmadan düşürdü
İki koltuklu Su-34, Rusya’nın en gelişmiş kara saldırı jetidir.

Read Also :

US News

By malek00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *