Georgia’lı Bir Kadın Hareket Eden Devriye Arabasından Düşerek Öldü. Şimdi, Ailesi Sorumlu Polisleri Dava Ediyor.

Brianna Grier, akıl sağlığı krizi geçirdikten sonra geçen Temmuz ayında Georgia, Hancock County’de tutuklandı. Ancak polis, devriye arabasının arka kapısını kapatmayı unuttu ve Grier düştü ve altı gün sonra ölümüne yol açan yaralar aldı.

Bu hafta, Grier’in ailesi, Grier’i tutuklayan memurlara karşı, eylemlerinin onun anayasal haklarını ihlal eden aşırı güç oluşturduğunu iddia ederek 100 milyon dolarlık bir dava açtı.

Davaya göre şizofreni teşhisi konulan Grier, anne babasını ve 3 yaşındaki ikiz kızlarını ziyaret ederken 911’i arayarak anksiyete krizi geçirdiğini ve ilaçlarını alması gerektiğini söyledi. İki memur, Teğmen Marlin Primus ve Yardımcısı Timothy Legette kısa süre sonra geldi ve Grier’i tutukladı. Şikayete göre Primus “Brianna Grier’de alkol kokusu alabildiğini iddia etti ve Grier’i ‘halk içinde sarhoş’la suçladığını belirtti”, ancak Legette daha sonra Georgia Soruşturma Bürosu (GBI) yetkililerine alkol kokusu almadığını itiraf etti. o.

Şikayete göre, Grier’in kendisi sarhoş olmadığı konusunda ısrar etti ve daha sonra Grier’in vücut sıvıları test edildiğinde sisteminde alkol bulunamadı.

Şikayet, Primus ve Legette’in Grier’i kelepçelediğini belirtiyor. vücut kamera görüntüleri olayın, tutuklanması halinde kendine zarar vermekle tehdit ettiği duyulabilir. Çift daha sonra Grier’i Legette’in devriye arabasının arkasına zorladı ve burada kafasını çarpmış olabilir. Şikayete göre Primus, “Grier’i kaldırıp araca fırlatırken Grier’in kafasını korumadı” ve “Grier’ın başı Legettes Yardımcısı’nın devriye arabası sürücüsünün yan arka kapı çerçevesinin eşiğini geçene kadar Grier’in sesli bir şekilde haykırdığı duyulabilir. Grier’in kafası geçtiğinde arabanın kapı kasası tavanı, Grier aniden sessizleşiyor.”

Birkaç dakika sonra, iki memur, devriye arabasının arka yolcu tarafı kapısını açık bırakarak uzaklaştı. Birkaç dakika sonra arabaya bağlanmamış olan Grier, devriye arabasından düştü.

Olayın vücut kamera görüntülerinde, iki memurun yol kenarında yüzüstü yatan bilinçsiz bir Grier’e yaklaştığı görülebilir. “Otur, otur, otur,” diyor Primus, Grier’i oturma pozisyonuna getirerek “arabaya atladı” diyor. Yayınlanan vücut kamerası görüntülerinde çiftin ifadelerini duymak bazen zor olsa da, şikayette Legette’in “Bir ambulansa ihtiyacımız olacak” diye eklediği belirtiliyor.

Ancak, her iki memur da ilk yardım uygulama girişiminde bulunmadı. Çift bir ambulansı beklerken Primus, Grier’in “az önce kurtulduğunu. O kapıyı kapatmamış olabilirim. Bilmiyorum. Bunu bilmiyorum” dedi ve ardından Legette’e kapanmasını işaret etti. vücut kamerası.

Grier sonunda bir Atlanta hastanesine kaldırıldı. Şikayet, Grier’in “hastaneye vardığında birden fazla kafatası kırığı” olduğunu ve altı gün sonra yaralarına yenik düşerek “beyin ölümü ilan edildiğini” belirtiyor. Geçen Kasım ayında, Hancock İlçe Bölge Savcısı ilan edildi memurlara karşı suç duyurusunda bulunmayacağını söyledi.

Şikayette, “Bir Devlet Görevlisi, bir kişiyi tutuklayıp kelepçeleyemez, onu tehlikeli bir duruma sokamaz ve ardından, kişi tam olarak Devlet Görevlilerinin yarattığı tehlikeden zarar görmüşse, hiçbir suç iddiasında bulunamaz.” “Duyarsız ve / veya pervasız eylem ve ihmallerin yakın bir sonucu olarak Yukarıda açıklanan, Grier yaralandı, fiziksel acıya ve zihinsel ıstıraba katlandı ve öldürüldü.”

Grier’in durumu, akıl hastası bir kişi için tıbbi sağlık arayan 911 çağrılarının ne kadar kolay bir şekilde trajediyle sonuçlanabileceğini gösteriyor. Şikayete göre, Grier’in polis tarafından agresif bir şekilde tutuklanması ve onu arabaya bağlayıp devriye arabasının kapısını sigortalamamaktaki ihmalleri, doğrudan onun gereksiz yere ölümüne neden oldu.

Ancak Brianna Grier’in tutuklanmasına gerek yoktu, bir ambulansa ihtiyacı vardı – onun gibi bir şeydi. ebeveynler diyor ki kızlarının bir önceki akıl sağlığı olayı sırasında çağrılmıştı – ama onun yerine iki polis tuttu.

Gönderi Hareket halindeki bir devriye arabasından düşen Georgialı bir kadın öldü. Şimdi, Ailesi Sorumlu Polisleri Dava Ediyor. ilk önce Reason.com’da göründü.

Read Also :

Sports