İsrail-Hamas arasındaki savaşın ilk bir ayı geride kaldı. Batılı ülkelerin desteğiyle birlikte Gazze’yi harabeye çeviren İsrail ordusu, şimdiye kadar 10 binin üzerinde kişiyi öldürdü. Bu saldırılarda hayatını kaybedenlerin çoğunluğunu kadın ve çocuklar oluşturuyor. Gazze’deki hükümetin Medya Ofisi tarafından yapılan açıklamada, İsrail ordusunun son 3 günde 8 hastaneyi bombalandığı belirtildi. Saldırıların başladığı 7 Ekim’den bu yana 18 hastanenin hizmet dışı kaldığı aktarıldı. İsrail’in ayrıca gece saatlerinde Gazze’nin en büyük hastanesi olan Şifa Hastanesi’nin önünü ve Nasr Hastanesi’nin girişini vurduğu ifade edildi.

İlginizi Çekebilir

İNGİLİZ TELEVİZYONUNDA SKANDAL

İsrail basınına yansıyan haberlerde ise İngiltere İşçi Partisi eski milletvekili Chris Williamson’ın verdiği bir röportaj gündem oldu. Williamson, İsrail ordusunu Nazilere, Gazze’yi ise bir toplama kampına benzetti. Bu sözleri sonrası Williamson, sunucu Julia Hartley-Brewer ile tartışma yaşadı. İkili arasında geçen diyalog şöyle:

Julia Hartley: Ateşkes sizce kimin faydasına olur? İsrail Başbakanı ateşkesin sadece Hamas’a fayda sağlayacağını söylüyor. Onların tekrar organize olabileceğini belirtiyor, ateşkes sizce sıradan insanlar için, Gazze’deki insanlar için fayda sağlayacak mı?

Williamson: Julia, Gazze’de her gün katliamlar yaşanıyor. Ateşkes elbette Gazze’de yaşayan sıradan insanlar için fayda sağlayacak. Unutmadan söyleyeyim Gazze şuan bir toplama kampını andırıyor.

Julia Hartley: Bunu söylemeye nasıl cüret edersin? Filistinliler Gazze’de ateş çemberinin arasında yaşıyor.

Williamson: Bana toplama kampının tanımını yapar mısın?

Julia Hartley: Sen normal bir insana benziyordun, normal değerleri olan bir insana.

‘Nehirden denize kadar!’ Dünyanın konuştuğu slogan ne anlama geliyor?

NEDEN YAHUDİLERDEN NEFRET EDİYORUM DEMİYORSUN?

Williamson: Gazzeliler, İsrail rejimi tarafından günlerdir bombalanıyor, bunları nasıl savunursun? Bu rejim Nazilerden bile daha kötü.

Julia Hartley: Nazilerden daha mı kötü? İşte başlıyoruz. Filistinliler Gazze’de gaz odalarında mı çalışıyor?

Williamson: Evet, daha kötü. Yüzlerce çocuğun İsrail rejimi tarafından öldüğünü gördük.

Julia Hartley: Neden bu programa gelip, Yahudilerden nefret ediyorum demiyorsun?

Williamson: Ateşkese destek olmak için yürüyüşler düzenleyen Yahudiler hakkında ne düşünüyorsun? Çünkü saldırılara karşı çıkan binlerce Yahudi de var? İsrail rejimi terörist bir rejim, Gazzelilere karşı terör suçu işliyorlar.

YAHUDİLERDEN ELEŞTİRİ

İngiltere’nin Ulusal Yahudi Meclisi Başkanı Gary Mond, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda Chris ile ilgili şöyle dedi:

Alıntı Metni
Washington iki savaşın arasında kaldı! ‘Orta Doğu, ABD’yi bir girdap gibi içine çekti’
ABD basını yazdı! Hamas’a silah sağlayan iki ülke
Yasaklı silah devreye girdi! İsrail’de ‘Bunker Cluster’ skandalı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *