Liberterler Açgözlü ve Sanrılı mı?

Northwestern Üniversitesi hukuk profesörü Andrew Koppelman ve Soho Forum Direktörü Gene Epstein, “Özgürlükçülük kuruntu, açgözlülük ve zayıfları küçümseme nedeniyle tamamen yozlaşmıştır” kararını tartışıyorlar.

Olumlu yanıtlayan, John Paul Stevens hukuk profesörü ve Northwestern Üniversitesi’nde siyaset bilimi profesörü olan Koppelman’dır. Northwestern’den Walder Araştırma Mükemmelliği Ödülü’nü, Amerikan Hukuk Okulları Birliği’nden Hukuk Felsefesi alanında Hart-Dworkin Ödülü’nü ve Amerikan Siyaset Bilimi Derneği’nden Edward S. Corwin Ödülü’nü aldı. En son olmak üzere 100’den fazla bilimsel makale ve sekiz kitap yazmıştır. Evi Yakmak: Liberter Felsefe Yanılsama ve Açgözlülükle Nasıl Yozlaştı?. Son çalışmalarını andrewkoppelman.com adresinde bulabilirsiniz.

Soho Forum’un direktörü ve eski ekonomi ve kitaplar editörü Epstein olumsuzu savunuyor. Barron’un. O, yazarı Econospinning: Medya Rakamları Manipüle Ettiğinde Satır Araları Nasıl Okunur?. Epstein, New York Şehir Üniversitesi’nde ve St. John’s Üniversitesi’nde ekonomi dersleri verdi ve New York Menkul Kıymetler Borsası’nda kıdemli ekonomist olarak çalıştı. Altı Soho Forum tartışmasında olumsuzu savundu. Kasım 2019’da Massachusetts Üniversitesi profesörü Richard D. Wolff ile sosyalizm üzerine yaptığı tartışma, Youtube’da yaklaşık 6 milyon kez görüntülendi.

Post Liberteryenler Açgözlü ve Sanrılı mı? ilk önce Reason.com’da göründü.

Read Also :

Sports