Minnesota Denetimli Serbestlik Cezalarının Süresini Sınırlıyor

Minnesota Yasama Meclisi, geçen hafta denetimli serbestlik sisteminde, çoğu suç için denetimli serbestlik cezalarını beş yıl olarak sınırlayacak değişiklikleri kabul etti ve geriye dönük olarak uygulanacak, yani daha uzun cezaları olanların cezaları düşürülebilecek.

Bu, Jennifer Schroeder gibi uzun süreli şartlı tahliye cezalarına çarptırılan Minnesotalılar için hoş bir haber olacak. Sebep profilli Schroeder’in davası, bu yılın başlarında ülke çapındaki denetimli serbestlik sistemleriyle ilgili sorunlara yönelik bir soruşturmada görüldü. Schroeder, 2013 yılında bir uyuşturucu suçundan bir yıl hapis ve 40 yıl denetimli serbestlik cezasına çarptırıldı. Şu anki haliyle, Ekim 2053’te 71 yaşına gelene kadar şartlı tahliye olmayacak.

Schroeder, “Daha önce kimseyle tanıştığımı sanmıyorum” dedi. Sebep“Başkalarını öldüren, saldıran, kundaklayan veya aklıma gelen herhangi bir büyük suç işleyen kişilerin bile bu kadar uzun bir cezası var.”

Mevzuatın bir parçası olan büyük otobüs faturası, Minnesota Hüküm Verme Yönergeleri Komisyonu tarafından 2020’de yürürlüğe giren beş yıllık denetimli serbestlik sınırını kodlar. Şimdi, Schroeder ve beş yıldan fazla denetimli serbestlik cezasına çarptırılan diğer Minnesotalılar, yeniden cezalandırma için uygun olacaklar.

Schroeder’in cezalandırıldığı sırada Minnesota, şartlı tahliye cezalarının suçtan dolayı hapiste alabileceğiniz maksimum cezaya kadar çıkmasına izin verdi. Onun durumu aşırı derecede aykırıydı, ancak hem eyaletin yasal planıyla ilgili sorunları hem de denetimli serbestliğin kendisiyle ilgili daha derin sorunları gösteriyordu.

O zamandan beri üniversiteden mezun olan ve uyuşturucu ve alkol danışmanı olan Schroeder, bu yılın başlarında yasayı desteklediğini ifade etti. ” [number of] Küçük ihlallerde ihlal eden ve hapishaneye geri gönderilen insanlar hayret verici” dedi. söz konusu bir komite duruşmasında. “Ve denetimli serbestlikteyseniz ve doğru şeyi yapıyorsanız, içinde yaşadığınız korku, hala her gün bende yankılanan bir şey.”

Denetimli serbestlik sessizce ülkedeki en büyük ıslah kontrolü biçimine dönüştü. Adalet İstatistikleri Bürosu’na göre, 2020’nin sonunda ABD’de bir tür düzeltme kontrolü altında olan tahmini 5,5 milyon yetişkinin yarısından fazlası -3.053.700 kişi- şartlı tahliyedeydi.

Şartlı tahliyenin asıl amacı, insanların sorumluluklarını yerine getirirken ceza almadan hayatlarını yeniden düzene sokmalarına yardımcı olmaktı, ancak birçok eyalette bu, suçluları başarısızlığa sürükleyen alternatif bir ceza sistemi haline geldi. Örneğin, Idaho’da denetimli serbestlik ve şartlı tahliye ihlalleri nedeniyle şaşırtıcı derecede yüksek bir hapishane kabul oranı var. Geçen yıl Idaho Düzeltme Departmanından alınan bir rapora göre, 2021’deki kabullerin yüzde 80’i şartlı tahliye veya denetimli serbestlik ihlalleri içindi.

bu Minneapolis Yıldız Tribünü bildirildi geçen yıl çocuk suçlular için uzatılmış bir denetimli serbestlik programının nasıl bir “hapishanenin arka kapısına” dönüştüğünü ve reşit olmayanları teknik denetimli serbestlik ihlalleri nedeniyle yetişkin cezaevlerine akıttığını anlatmıştı.

Denetimli serbestlik görevlilerinin, cezaevine geri gönderilmemek için uymaları gereken sayısız hüküm ve koşullara ek olarak, silah sahibi olma ve oy kullanma hakkı gibi birçok medeni haklarını da kaybederler.

Ancak bazı eyaletler şişirilmiş, etkisiz denetimli serbestlik sistemleriyle ilgilenmeye çalışıyor. Bu yılın başlarında, Demokratik Minnesota Valisi Tim Walz da yasa tasarısı imzaladı Eyalette tahmini 55.000 kişiye yeniden oy hakkı veren bir hareket olan denetimli serbestlik ve şartlı tahliye altındaki insanlara oy kullanma hakkını geri getirmek.

Minnesota Caps Uzunluğu Şartlı Tahliye Cezaları yazısı ilk olarak Reason.com’da yayınlandı.

Read Also :

Sports