Oakland Öğretmenleri, 113.000 Dolara Varan Taban Maaşa Rağmen Hala Grevde

RealClearInvestigations için Adam Andrzejewski tarafından

Oakland Unified School District’teki öğretmenler, daha iyi ücret talep ederek bir yıldan biraz uzun bir süre sonra 4 Mayıs’ta üçüncü grevlerine başladılar. Ancak bu öğretmenler zaten iyi maaş alıyor ve bölge önemli zamlar teklif etti. Yine de bu grev, finallerden hemen önce 34.000 öğrenciyi derslerden uzak tutuyor.

Kaliforniya Politika Merkezi’ne göre, kar amacı gütmeyen ana grup The Oakland Reach’in kurucusu ve CEO’su Lakisha Young’ın San Francisco Chronicle’a “Ne zaman müzakere zamanı gelse, her zaman bir grev vardır. ”

İLGİLİ: NC’nin Demokrat Valisi, Ebeveyn Yanlısı Okul Seçimi Yasası Üzerine ‘Olağanüstü Hal’ İlan Etmekle Alay Edildi

Öğretmenler görünüşte daha iyi ücretler için grev yaparken, veriler zaten çok iyi maaş aldıklarını gösteriyor. Bir California Politika Merkezi analizi, bu bölgedeki tam zamanlı bir öğretmenin ortalama maaşının 79.257 dolar olduğunu buldu. Faydalar dahil edildiğinde, toplam tazminat ortalamaları 105.569 ABD dolarıdır.

Bölgedeki maaş tablolarına göre, tam zamanlı öğretmenlerin taban maaşları 63.286 dolardan başlıyor ve sosyal yardımlar hariç 112.977 dolardan başlıyor. Bölge şimdiden öğretmenler için %13-22’lik zam teklif etti, ancak sendika bunu reddetti ve bölgenin kötü niyetle pazarlık yaptığını iddia etti.

Grev, öğrenciler final sınavlarına ve Gelişmiş Yerleştirme sınavlarına hazırlanırken gelir. Bir öğretmen, zamanlamanın öğrenciler üzerinde güçlü bir olumsuz etkiye sahip olması, “büyük bir mesaj göndermek” anlamına geldiğini kabul etti.

İLGİLİ: Öğretmenler Sendikası Prez Randi Weingarten Gerçek Kontrolü Yaptıktan Sonra Utanç Verici Sosyal Medya Geçmişini Silme Aracını Tanıtıyor

Bölgedeki öğrenciler, özellikle Siyah ve Kahverengi öğrenciler, temel matematik ve okuma ile mücadele ediyor. California Politika Merkezi, Siyah öğrenciler arasında bulundu, %19,8’i eyalet dil standartlarını karşılıyor ve %10,7’si matematik standartlarını karşılıyor. Hispanik öğrenciler de benzer şekilde geride kalıyor, %24,8’i dil standartlarını karşılıyor ve %14,5’i matematik standartlarını karşılıyor.

Öğrenciler, özellikle öğretmenler zaten adil bir şekilde maaş alıyorsa, daha iyi maaşlar için bir pazarlık kozu olarak kullanılmamalıdır. Sendikalar, kritik anlarda savunmasız öğrencilerin eğitimini kasıtlı olarak aksatmadan iyi niyetle müzakere etmelidir.

#WasteOfTheGünü size OpenTheBooks.com’daki adli tıp denetçileri tarafından sunuluyor

RealClearWire’ın izniyle yayınlanmıştır.

Oakland Öğretmenleri 113.000 Dolara Varan Temel Maaşa Rağmen Hala Grev Yapıyor yazısı ilk olarak The Political Insider’da yayınlandı.

Read Also :

Sports