Polis erkek arkadaşını öldürmekle suçlanan Massachusetts profesörü, bunu ‘örtbas’ olarak nitelendiriyor

Boston’da yaşayan bir profesör, polis memuru olan erkek arkadaşını öldürdükten sonra Ocak 2022’de öldürmekle suçlanıyor. aracıyla kendisine çarptığı iddia edildi sarhoşken, aleyhindeki davayı “örtbas” olarak nitelendirdi.

Haziran 2022’de bir Norfolk County büyük jürisi, Mansfield’den 42 yaşındaki Bentley Üniversitesi profesörü Karen Read’i ikinci derece cinayet, motorlu araçta adam öldürme ve 46 yaşındaki Boston Polis Ofisi John O’nun ölümüne neden olduğu iddia edilen bir çarpışma mahallini terk etmekle suçladı. Keefe’nin ölümü.

Perşembe günü Norfolk Yüksek Mahkemesi önünde gazetecilere verdiği demeçte Read, “Onun hayatını kurtarmaya çalıştım. Sabah 6’da hayatını kurtarmaya çalıştım. Kanına bulanmıştım. Hayatını kurtarmaya çalışan tek kişi bendim.” FOX 25’e göre duyan, arkadaşlarından ve ailesinden alkış alan.

Avukatlarının desteğiyle bağımsız olarak medyaya konuşma kararı, Read’in henüz yargılanmadığı düşünüldüğünde olağandışıydı.

BOSTON’DA POLİS MEMURU ERKEK ARKADAŞINI ÖLDÜRMEKLE İTİBAR EDEN KADIN, SAVUNMA YENI TANIKLAR DUYURDUĞU GİBİ MAHKEMEYE GERİ DÖNDÜ

“Bu örtbas etmeye kimin öncülük ettiğini biliyoruz. Hepiniz biliyorsunuz,” dedi.

MASSACHUSETTS PROFESÖRÜNE, ERKEK POLİS ARKADAŞININ ÖLÜMÜNÜ ALKIŞLI BİR ŞEKİLDE ARAÇ KULLANARAK ÖLDÜRDÜĞÜ İDDİASIYLA İddia Edildi

O’Keefe, 29 Ocak 2022 sabahının erken saatlerinde Boston Polis Memuru Brian Albert’in Kanton’daki eski evinin önünde karda öldü. Albert o zamandan beri evi sattı.

Müfettişler, Read’in 29 Ocak 2022 gece yarısından kısa bir süre sonra içki içtikten sonra O’Keefe’yi Albert’in Kanton’daki Fairview Road’daki evine bir parti için götürdüğünü söylüyor. FOX 25’in polise dayandırdığı haberine göre, telefon kayıtları ve tanık ifadeleri, çiftin “ilişkilerinde gerginlikler” yaşadığını gösteriyor.

FOX 25’e göre Read, O’Keefe’yi partiye bıraktıktan sonra kalan bir sesli mesajda, görünüşe göre “kurbana ondan nefret ettiğini haykırdı”.

O sabah saat 6 civarında, yetkililer O’Keefe’yi Kanton’daki evin dışında yerde, bir nor’easter kasabayı 21 inç karla vurmadan hemen önce buldular. Yetkililer, izinli memuru yakındaki bir hastaneye nakletti ve burada birkaç saat sonra öldüğü açıklandı.

Albert ve baldızı Jennifer McCabe o sırada evdeydiler, ancak her iki tanık da müfettişlere, O’Keefe’nin ertesi sabah McCabe’nin cesedini dışarıda bulmasından önce o akşam eve girdiğini hiç görmediklerini söylediler.

ERKEK POLİS ARKADAŞINI ÖLDÜRMEKLE SUÇLANAN MASSACHUSETTS KADINI YENİ DELİL İLE AKLANILABİLİR: SAVUNMA

Read, daha sonra O’Keefe’den haber alamayınca endişelendi ve 29 Ocak sabahı Kanton’daki evine döndüğünde, McCabe ile birlikte onu yerde buldu.

FOX 25’in edindiği hastane kayıtlarına göre, memurun kollarında kesikler ve başının arkasında 2 inçlik bir yırtık, kafatasında kırıklar ve her iki gözü de şişmiş olarak kapanmıştı.

Read defalarca McCabe’ye “Ona vurabilir miydim?” ve “Ona vurdum mu?” O sabah, arka lambalarından birinin paramparça olduğunu fark ettikten sonra, devletin Read’e karşı kullandığı kanıt.

Ancak Read’in avukatları, Norfolk County’de 12 Nisan’da yapılan bir önergeye göre, telefon kanıtlarının O’Keefe cinayetinde Albert ve McCabe’yi etkilediğini savundu.

MASSACHUSETTS KADINI BOSTON POLİS MEMURUNUN ÖLÜMÜNDE TUTUKLANDI: ADAMLARCA ÖLÜM SUÇU: DA

Önergede, McCabe’nin O’Keefe’nin en son Albert’in evine doğru yürürken görülmesinden üç saat sonra, 29 Ocak günü saat 02:27’de “soğukta ölmenin” ne kadar sürdüğünü araştırdığı iddia ediliyor.

McCabe’nin ayrıca “telefonunu bu suçlayıcı aramadan temizlemek için hesaplı adımlar attığı ve aynı zamanda Brian Albert ile olan iletişimini silmeye ve iletişim bilgilerinin bir ekran görüntüsünü telefonundan kaldırmaya çalıştığı” iddia edildi. sabah,” diyor hareket.

FOX 25’in haberine göre McCabe’nin avukatı Kevin Reddington Perşembe günü yaptığı açıklamada, McCabe’nin “yolun her adımında hükümetle işbirliği yaptığını” ve “her iyi vatandaşın yapacağı gibi ifadesini verdiğini” söyledi.

FOX 25’e göre Read’in avukatları, O’Keefe’nin partide dövülüp dövülmediğini veya görünüşe göre o günden beri görülmemiş bir köpek tarafından ısırılıp ısırılmadığını sorguladı, ancak bir tıp müfettişi O’Keefe’nin içeride olduğuna dair hiçbir işaret görmedi. her türlü kavga.

Perşembe günü Read, “Ben, ailem, avukatlarım ve ekibim gerçeğe ulaşmak için her kaynağı seferber ettik. Sanki başka kimse istemiyormuş gibi geliyor” dedi.

bu Boston Polis Departmanı O’Keefe’yi, ölümünden sonra Şubat 2022’de yaptığı açıklamada “ailesine adanmış” “nazik bir insan” olarak tanımladı.

Read Also :

World News